Mistrzostwa

Mistrzostwa

Co roku organizujemy mistrzostwa Aikido i możemy pochwalić się tym że stają się ona coraz bardziej międzynarodowe, ponieważ przyjeżdżają do nas goście z Ukrainy, Czech oraz Rosji.

Zawody składają się z dwóch kategorii którymi są Kihon Doza czyli 6 podstawowych ruchów które pomagają nam w doskonaleniu naszych technik, oraz Ju Waza ( inscenizowana walka). W naszych mistrzostwach stworzyliśmy również podział na stopień zaawansowania aby uniknąć sytuacji gdzie początkujące dzieci muszą konkurować z brązowymi pasami. Dzieci są oceniane przez instruktorów w skali od 1 do 6 punktów.

W skład jury wchodzą nasi instruktorzy oraz goście zza granicy, oceniamy bezstronnie i nikogo nie faworyzujemy. Dzieci występujące w owych mistrzostwach uczą się zdobywać pewność siebie a co najważniejsze uczą się rzeczy które są sprawdzane na egzaminach więc w ten sposób mogą sobie wszystko wcześniej przyswoić. Możemy pochwalić się że jako pierwsi stworzyliśmy takie zawody i nawet Japończycy poszli naszym śladem i zaczęli organizować tego typu mistrzostwa na naszych zasadach.

 
egzaminy
 
VI Mistrzostwa Yoshinkan Aikido - jiyu waza
Facebook
×

Log in