Aktualności

Aktualności

Mistrzostwa 2019

Mistrzostwa 2019

Szanowni Państwo, kochani,

nie zwalniamy tempa, nie próżnujemy, nie ma czasu na odpoczynek. Zrobimy to w wakacje.

Ledwo co skończyły się egzaminy, a już dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji naszych mistrzostw yoshinkan aikido EFYA dla dzieci oraz młodzieży.

Przepraszam za zeszłoroczną pomyłkę co do numeracji, ale dopiero w tym roku celebrujemy 14 mistrzostwa do udziału w których serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Co dają nam mistrzostwa ? Jakie spełniają zadanie ? Dobrze wiemy, że w przeciwieństwie do judo, karate czy ju-jitsu ciężko w aikido o rywalizację między 2 zawodnikami ze względu na podstawową różnicę aikido od powyższych sztuk walk polegającą na tym, że aikido oznacza harmonię, współpracę, udoskonalanie siebie samego w tym co robię, a nie rywalizację kto z nas jest lepszy. Jak najbardziej się zgadzam, ale.....

No właśnie, ale.... Kochani, żyjemy w coraz to szybszych czasach gdzie w dobie pędzącego postępu technicznego oraz rozwoju wszelkich technologii w tym związanych z dostępem do internetu coraz ciężej zmotywować nam dzieci czy młodzież do aktywnej formy ruchu czy rekreacji niż spędzanie czasu przed monitorem lub smart-fonem dlatego wiele lat temu wpadliśmy na pomysł, aby spróbować ich zmotywować do cięższej pracy nie karą czy jakimkolwiek pręgierzem, a pozytywną formą jaką jest radość lub uczucie "bycia najlepszym"...

Od wielu lat spotykamy się już w międzynarodowym gronie co jest tylko potwierdzeniem, że robimy coś pozytywnego dla naszych dzieci czy młodzieży dając im szansę ponownego zderzenia się z stresem, emocjami lub konstruktywną krytyką, której poddawany jest każdy uczestnik zawodów otrzymujący notę od jurorów za swój występ, swój pokaz i swoją pracę.

Dla wszystkich jest to dobra zabawa, doskonały motor napędowy do wytężonego wysiłku oraz solidnej pracy oraz zderzenie się w rzeczywistości z pytaniem, jak inni oceniają moje aikido.....

Zawody odbywają się w 2 konkurencjach: Kihon Dosa czyli forma kata wykonywana bez partnera oraz Jiu - waza czyli walka reżyserowana z partnerem w trakcie, której oceniamy wszystkie walory oraz parametry aikido osób występujących w danej chwili.

Zawody odbywają się w 4 kategoriach według zaawansowania lub posiadanego stopnia tak, aby każdy miał jak najbardziej równe szanse.

Zawody oceniane są przez jurorów z czego 2 skrajne noty zostają odrzucane, aby wyeliminować formę niesprawiedliwego sędziowania co niestety czasami się zdarzało, ale też pamiętajmy proszę, że każdy z jurorów ma prawo do własnej oceny.

Zamieszczam również regulamin zawodów, aby wszystko było jak najbardziej transparentne i już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do udziału oraz wspólnej rywalizacji.

Tradycyjnie niech wygrają najlepsi ....

 

mistrzostwa201902bmistrzostwa201902c

×

Log in