Aktualności

Aktualności

Obóz rekreacyjno - sportowy Przesieka 2020

Szanowni Państwo,
ZAUFANIE
przed nami trudny okres, aby dostosować się do panujących warunków oraz sprostać wszelkim wymogom związanym z obecną sytuacją. W połowie kwietnia w wywiadzie telewizyjnym władze rządowe wydały komunikat dotyczący przyszłości jakichkolwiek form wypoczynku w trakcie zbliżającego się okresu wakacyjnego co niemalże załamało wiele osób wśród naszej młodzieży, ponieważ czytałem ich posty w mediach społecznościowych.
Wiele osób ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, obawy z przyczyn ekonomicznych zrezygnowało z tegorocznego wyjazdu i wszystkim Tym z Państwa dzisiaj chciałbym podziękować za zaufanie, którym nas obdarzyliście zapisując Wasze dzieci na organizowany przez nas obóz przed całym kryzysem. Jest to dowód na to, że cieszymy się Waszym zaufaniem co dla nas jest najważniejsze. Doskonale rozumiem wszelkie obawy i Wszystkim Państwu, którzy zrezygnowaliście z wyjazdu z różnych przyczyn zwróciłem maksymalną ilość zaliczek, którą w obecnej sytuacji zwrócić mogłem. Każdy z nas kieruje się własnymi priorytetami czy definicjami bezpieczeństwa, dlatego jak najbardziej wszystkie decyzje są zrozumiałe i dziękuję Państwu za nie
Po całym zamieszaniu okazuje się jednak, że pojedziemy na obóz i mogę Państwu obiecać, że jak zawsze dołożymy ze swojej strony wszelkich starań, aby wszyscy jak najlepiej odpoczęli, bawili się oraz miło spędzili czas w naszym gronie.

PROGRAM OBOZU
Kochani, czekaliśmy do końca, aż otrzymamy wytyczne ustawodawców więc dzisiaj mogę powiedzieć, że z wycieczek udamy się do Zamku w Książu. Wycieczki nie są zalecane, ale też nie są zabronione, dlatego uwzględniając wszelkie wymogi sanitarne na daną chwilę jedziemy na wycieczkę. Biorąc pod uwagę niepewność przepisów dotyczących przekraczania granic rezygnujemy z wycieczki do Skalnego Miasta w Czechach. Jestem w kontakcie z naszą Panią Przewodnik Anną Kurowską jak alternatywnie moglibyśmy zrekompensować wyjazd za granicę na wycieczkę lokalną do Zamku w Chojniku lub ogrodu japońskiego w Przesiece więc myślę, że uda nam się zrealizować program obozu z tą jedną zmianą w 100 %.
Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia czerwcowych egzaminów przeniesiemy je na nasz obóz w związku z czym dodatkowo zorganizujemy popołudniowy blok treningowy. Dla osób chętnych, które chciałby podejść do egzaminów będzie ku temu okazja, a dla osób, które nie będą chciały zdawać myślę, że po kilku miesiącach braku regularnego ruchu dobrze wszystkim zrobią dodatkowe zajęcia sportowe. Szanowni Państwo, jeśli dziecko ma podejść do egzaminów to bardzo proszę w dniu wyjazdu na obóz zgłosić to wychowawcy oraz uiścić opłatę egzaminacyjną przelewem na konto obozowe lub gotówką u wychowawcy.
Pamiętajmy również bardzo proszę o przebraniach na naszą tematyczną dyskotekę. W tym roku obowiązuje strój związany z żywnością lub artykułami spożywczymi. Będzie na pewno zabawnie. Pozostałe elementy naszego programu będą przeprowadzone planowo.

BEZPIECZEŃSTWO, o które Państwo często pytacie.
Ustawodawcy narzucili na nas jako organizatorów jak i również na Państwa pewne wymogi, które wraz z ośrodkiem staramy się wypełnić i jesteśmy już bardzo tego bliscy. Są to wymogi dotyczą zakwaterowania uczestników w pokojach, żywienia na stołówce zajęć sportowych czy dodatkowych procedur medycznych.
W związku ze zmniejszeniem limitów grup uczestników musieliśmy zatrudnić dodatkowego wychowawcę oraz znaleźć środki finansowe na organizację popołudniowego bloku treningowego.
Na Państwa jako rodziców został nałożony obowiązek odbioru dziecka do 12 godzin od zgłoszenia sytuacji podejrzanego o zachorowanie na COVID19 co mam nadzieję, nie będzie miało miejsca, ale tak wygląda sytuacja.

MASECZKI i ŚRODKI DEZYNFEKCYJNE.
Na pewno będziemy korzystali z tych środków wszędzie tam, gdzie przewiduje to ustawodawca, czyli na pewno w trakcie wycieczek, wyjść poza ośrodek. Na ośrodku nie przewiduję takiej potrzeby, chyba że Państwo będziecie uważali inaczej, ponieważ macie do tego pełne prawo i indywidualnie możecie wydawać swoim dzieciom takie wytyczne. Na ośrodku będą dostępne środki dezynfekcyjne jak i również w każdym miejscu, do którego się udamy więc wszystkie osoby, które poczują potrzebę skorzystania z tego środka higieny jak najbardziej będą miały taką możliwość.

NIESPODZIEWANE WYDATKI OBOZU
Szanowni Państwo, w obecnej sytuacji zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym i wszelkie zmiany związane z przystosowaniem się do zaleceń i wytycznych ustawodawcy pochłaniają wcześniej niezaplanowane środki finansowe, które musimy znaleźć w naszym budżecie. Nigdy nie prosiliśmy Państwa nawet w sytuacjach kryzysowych o dodatkowe środki finansowe, a nasze obozy nie są przedsięwzięciami komercyjnymi jak na przykład biura podróży więc postaramy się z wszelkimi dodatkowymi kosztami zmieścić się zaplanowanym budżecie. Chciałbym się transparentnie rozliczyć z Państwa pieniędzy przewidzianych na wycieczkę do Czech (bilety wstępu oraz transport). Środki przewidziane na wycieczkę do Skalnego Miasta przekierujemy na bilety wstępu zaproponowanej przez naszą Panią Przewodnik wycieczki alternatywnej na miejscu. W pobliżu ośrodka mamy do dyspozycji zamek w Chojniku oraz japoński ogród. W tym momencie czekam na informację jak by taka wycieczka wyglądała więc nic więcej nie mogę Państwu na razie powiedzieć. Na pewno alternatywna wycieczka odbędzie się w ramach tych funduszy.
Pozostałe środki z wycieczki do Czech prosząc o Państwa zgodę chcę przekierować na wynagrodzenie dla dodatkowo zatrudnionego wychowawcy, ponieważ ustawodawca zmniejszył limity grup z 20 osób do 14 w przypadku dzieci powyżej 10 roku życia oraz z 15 osób do 12 w przypadku maluchów. Muszę również znaleźć dodatkowe środki na organizację popołudniowego bloku treningowego dla prowadzących instruktorów oraz środki finansowe w przypadku sytuacji kryzysowych związanych z obecnym stanem zagrożenia epidemicznego.
Kochani, w tym roku pomimo najszczerszych chęci musimy zrezygnować z zebrań organizacyjnych nad czym ubolewam, ponieważ uwielbiam się z Wami spotykać. Przygotowaliśmy jak co roku “kompendium” wiedzy na temat szczegółów związanych z wyjazdem na obóz, tego co z sobą zabrać lub czego NIE zabrać, jeśli chodzi o telefony u dzieci do ukończenia 11 roku życia. Wydaje mi się, że ująłem tam wszystko, ale równie dobrze mogę się mylić więc w razie pytań jestem do Państwa dyspozycji i jeśli to nie jest kłopot to bardzo proszę piszcie do mnie maile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dzwońcie tylko w przypadku tak zwanej “wojny”. :)

POST SCRIPTUM
Kochani, teraz napiszę już mniej oficjalnie i troszeczkę od siebie więc mam ogromną prośbę o dokładne przeczytanie oraz zrozumienie tego co chciałbym Wam przekazać. Niniejszy post zacząłem od zaufania co dla mnie osobiście jest podstawą do organizacji obozu na 216 osób, które do dziś zdecydowały się z nami wybrać pomimo sytuacji kryzysowej w której wszyscy się znaleźliśmy.
Jeśli ktokolwiek z Państwa ma obawy co do bezpieczeństwa związanego z sytuacją epidemiczną może naprawdę zrezygnować z wyjazdu dziecka na obóz. Jest to w obecnej sytuacji dla mnie jak innych osób jak najbardziej zrozumiałe i mamy jeszcze na ostateczną decyzję chwilę więc jestem do Państwa dyspozycji.
W tym momencie zostałem zmuszony do tego, aby postawić pewną granicę, której nikomu z Państwa z całym szacunkiem przekroczyć nie pozwolę więc jeśli Państwo macie obawy pisząc o tym po raz trzeci to jest możliwość rezygnacji z wyjazdu na obóz.
Nie pozwolę na to, aby dzielić dzieci z górniczych rodzin na pozostałe. Dla mnie nie ma znaczenia czym Państwo zawodowo się zajmujecie, ale nie życzę sobie pytań czy dzieci z górniczych rodzin będą dodatkowo testowane pod kątem COVID19.
STOP temu szaleństwu!!!!
Nie ma dla mnie znaczenia skąd pochodzi dziecko, które zabieram na obóz, który jest organizowany przeze mnie jako Uczniowski Klub Sportowy “Europejska Federacja Yoshinkan Aikido” i prócz przepisów prawa, które oczywiście musimy wypełnić czy przestrzegać ja ustalam pozostałe reguły oraz zasady panujące na obozie. Wszystkie dzieci, które jadą ze mną na obóz są bezpośrednio lub pośrednio moimi uczniami i o każde jak zawsze zadbam najlepiej jak o swoje własne. Tak jest od lat i tak będzie. Niczego nie zamierzam zmieniać.
Nikt nie będzie w żaden sposób dodatkowo testowany na COVID19, ponieważ ustawodawca tego nie wymaga więc my tym bardziej. Poprosimy każdego z Państwa o wypełnienie oświadczenia w dniu wyjazdu, które jest uregulowane prawnie bazując na Waszej najlepszej wiedzy oraz dobrej woli.
W przypadku jakiejkolwiek sytuacji zachorowania są odpowiednie procedury medyczne, na które my jako organizatorzy, ośrodek wypoczynkowy oraz służba zdrowia czy sanepid jesteśmy gotowi.
DOSYĆ jakiejkolwiek dyskryminacji kogokolwiek. Będziemy w jednym ośrodku wszyscy spali, będziemy mijali się na korytarzach, na dworze, na basenie, w dojo, będziemy razem spożywali posiłki, podróżowali autokarami, chodzili na wycieczki, będziemy razem bawili się na dyskotekach, będziemy razem brali udział w różnego rodzaju konkursach, a w czasie zajęć nie mogę obiecać, że utrzymamy odpowiedni dystans społeczny. Jeśli ktokolwiek z Państwa nie wyraża zgody na moją definicję normalności to naprawdę można zrezygnować z wyjazdu na obóz.
Nie potrzebuję teraz od Państwa jakichkolwiek roszczeń tylko 100 % wsparcia oraz zaufania, ponieważ kiedy zdecydowana większość organizatorów zrezygnowała z swoich obozów to ja w nasz wierzyłem do samego końca i nie pozwolę, aby jednostki zamieniły nasz obóz sportowo - rekreacyjny w obóz “koncentracyjny”. Kochani, użyję niestety mocnych słów, ponieważ czara goryczy przelała się. W momencie kiedy powinniśmy cieszyć się, że Wasze dzieci będą miały w czasie zbliżających się wakacji odrobinę normalności pod jak najlepszą opieką często wysłuchuję Państwa i mam serdecznie dosyć podejmowania się organizacji czegokolwiek.
Nie organizujemy obozów w celach zarobkowych czy też komercyjnych. Uwielbiamy po prostu spędzać czas z Waszymi dziećmi, ale w tym roku niestety zdarzały się jednostki, które dosyć skutecznie zniechęciły mnie do organizacji czegokolwiek. Jest mi naprawdę przykro.
Nie mam zamiaru nakazywać dzieciom noszenia masek z wyjątkiem miejsc i czynności określonych prawem. Jeśli Państwo uważacie inaczej możecie to nakazać dziecku, a ja nie będę miał nic przeciwko ponieważ w tej kwestii Wy rządzicie. Ja osobiście nie założę maski prócz sytuacji określonych przez prawo, ponieważ mam własne przekonania, ale rozumiem tych, którzy twierdzą przeciwnie. Nikt nikogo nie powinien zmuszać do niczego.
Jeśli ktoś obawia się i nie chce wysłać dziecka na alternatywną wycieczkę lub do Zamku w Książu ma takie prawo. Wystarczy tylko dać nam znać i dziecko zostanie na ośrodku z pozostałymi grupami tylko nie pozwolę na jakiekolwiek dalsze dzielenie czy dyskryminowanie kogokolwiek ze względu na profesję rodzica, ponieważ każdy z Was, każdy z nas jest tak samo narażony na wszelkie infekcje z katarem włącznie.
Rodzice!!!! Dlaczego robicie to własnym dzieciom?!!!
Jeśli ktoś z Państwa ma obawy to proszę zrezygnować z wyjazdu teraz. Zwrócę zaliczki tyle ile będę mógł. Jeśli chcecie, aby dzieci wypoczęły i dobrze bawiły się to na dziś jest nas nadal 216 osób plus 20 osób kadry i jedziemy miło spędzić czas.
Tylko od Was kochani zależy czy zbliżający obóz będzie spokojny czy będzie miał piętno strachu oraz paniki. Przemyślcie to bardzo proszę, a dzieci z rodzin górniczych przytulę z radości jako pierwsze, ponieważ bardzo tęsknię za Wszystkimi.
Dosyć podziałów, dosyć wszelkiej dyskryminacji oraz wplątywania dzieci w strach czy panikę. Dziś jak nigdy jako organizator, my jako kadra potrzebujemy Waszego wsparcia, dobrego słowa, uśmiechu, zrozumienia, ponieważ będziemy odpowiadali za Wasze dzieci w czasie kiedy świat stanął na głowie.
Nie potrzebujemy szukania dziury w całości, siania paniki oraz strachu i jakichkolwiek roszczeń, ponieważ robimy wszystko co w naszej mocy, a często o wiele więcej, aby Wasze dzieci były bezpieczne, wypoczęte i zadowolone. Mamy wystarczająco problemów z dostosowaniem się do nowych wytycznych, które spadły na nas jako organizatorów jak grom z nieba i nie potrzebujemy otwarcia 2 frontu wojennego przeciwko naszym rodzicom ponieważ to jest ostatnia rzecz na, której nam zależy.
Od Was potrzebujemy zaufania oraz położenia Waszej ręki na naszym ramieniu co oznacza “jesteśmy z Wami”.
Szanowni Państwo, pomyślcie przez chwilę nad tym bardzo proszę czego Wy oczekujecie.

Do rychłego zobaczenia
Grzegorz Krzywicki

Karta Obozowa - Instrukcja

Szanowni Państwo,

Poniżej zostały rozpisane dwa sposoby, aby pobrać kartę obozową. Pierwsza metoda wykorzystuje dysk Google, druga natomiast usługi Dropbox.

Metoda I - Dysk Google

Aby pobrać kartę obozowa należy:

  1. Wejść na stronę https://drive.google.com/file/d/1-DMlcwCNBbv8qfCGJcFJGdvxoKhMJN_L/view?usp=sharing
  2. Za pomocą kliknięcia w ikone pobierania (zaznaczone kolorem czerwonym) pobrać kartę

ins2.png

 

Metoda II - Dropbox

Aby pobrać kartę obozowa należy:

  1. Wejść na stronę https://www.dropbox.com/s/coendmxeiygokt8/Karta-Obozowa-Przesieka-2020.pdf?dl=0
  2. W wyskakującym okienku należy wybrać opcję Nie, dziękuję, przejdź do wyświetlania lub zamknąć okno za pomocą przycisku X (zaznaczone kolorem żółtym)
  3. Następnie za pomocą kliknięcia ikony pobierania (zaznaczone kolorem czerwonym) należy rozwinąć menu pobierania
  4. Wybrać opcję Pobierz bezpośrednio 

ins.png

Wykonanie powyższych kroków pozwoli Państwu na pobranie karty obozowej.

×

Log in