Treningi online

Treningi online

Szanowni Państwo,
Zacznę od życzeń noworocznych więc przyjmijcie bardzo proszę najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021, a przede wszystkim mnóstwo zdrowia oraz uśmiechu, bo to jest nasz największy skarb.
Kochani,
Zadaję sobie retoryczne pytanie – „co zrobisz, jeśli nic nie możesz zrobić”? Po raz kolejny zostaliśmy postawieni w trudnej sytuacji i pomimo najszczerszych chęci jesteśmy ZMUSZENI do zawieszenia treningów do 17 stycznia br., a przynajmniej mamy taką nadzieję, ponieważ kierując się już pewnym doświadczeniem w marcu 2020 roku też kwarantanna miała potrwać tylko 2 tygodnie.
Byliśmy gotowi, aby prowadzić zajęcia w czasie ferii w tych sekcjach w których mieliśmy dostępną salę, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze zajęcia są, jeśli nie jedyną to jedną z niewielu form ruchu i aktywności fizycznej dla nas wszystkich. Po drugie od września 2020 roku przygotowujemy się do egzaminów, aby pomimo wszelkich przeciwności losu móc wrócić do normalnego rytmu treningowego oraz dać dzieciom tym samym powiew nadziei oraz motywacji do wytężonego treningu.
Niestety nasz rząd skierował przeciwko wszystkim podmiotom promującym krzewienie kultury fizycznej oraz wszelkiego rodzaju sportu organy ścigania mające na celu wyegzekwowanie kontrowersyjnych przepisów jeszcze bardziej kontrowersyjnych rozporządzeń.
Nasze decyzja podyktowana jest faktem, że chcieliśmy Państwu zaoszczędzić wielu nieprzyjemności związanych z niniejszymi kontrolami, ponieważ tuż po świętach Bożego Narodzenia policja dokonała kontroli siłowni na terenie kraju wystawiając skierowania do Sądu wszystkim osobom ćwiczącym. Wezwania do Sądu podyktowane były zapewne odmową przyjęcia mandatów przez trenujących i zapewne w naszym przypadku scenariusz byłby taki sam i nie ma co mieć pretensji do policji, ponieważ tylko wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią, a dobrze wiemy, że czas jest trudny dla każdego z nas.
W przypadku przyjęcia mandatów karnych lub ich odmowy bylibyśmy zmuszeni wziąć na siebie odpowiedzialność czego chcieliśmy Wam wszystkim tego zaoszczędzić.
Szanowni Państwo, osobiście chętnie bym spróbował dochodzić pewnych praw na drodze Sądowej, ale władza uzbroiła się przede wszystkim w stosunku do przedsiębiorców w możliwość egzekwowania kar na drodze administracyjnej w kwocie do 30.000 PLN, które mogą zostać nałożone przez Sanepid i w przeciwieństwie do batalii Sądowych gdzie mamy szansę powalczyć o swoje racje w tym przypadku z tego co się orientuję mielibyśmy 7 dni na dokonanie płatności, a w przypadku jej braku władze posiadają skuteczne instrumenty do egzekwowania nałożonych kar administracyjnych.
Oczywiście odwoływalibyśmy się występując na drogę Sądową, ale domyślacie się, ile by to kosztowało nerwów, czasu i potocznie nazywanego „zachodu”, aby podjąć próbę walki z systemem.
Ponownie zadaję sobie retoryczne pytanie – „co zrobić, kiedy niewiele zrobić możesz”?
Kochani, chcąc nam wszystkim zaoszczędzić jakichkolwiek nieprzyjemności będąc bogatsi o wiosenne doświadczenie z bólem podjęliśmy decyzję w naszym gronie instruktorskim, że przez najbliższe 2 tygodnie przechodzimy na zajęcia on-line, które będą transmitowane na naszym profilu FB / Europejska Federacja Yoshinkan Aikido do udziału w których pozostało mi bardzo serdecznie zaprosić wszystkich chętnych.
Szanowni Państwo, zdaję sobie sprawę również, że część z Was ma mieszane odczucia, jeśli chodzi o korzystanie z różnego rodzaju mediów społecznościowych, ale w tej wyjątkowej sytuacji chciałbym Was osobiście bardzo serdecznie prosić, abyście na okres kwarantanny nagięli swoje zasady zakładając anonimowy profil FB i dołączyli do nas ze względu na młodzież oraz dzieci tak, abyśmy mieli z sobą kontakt.
Jeśli ktoś z Państwa jednak nie będzie chciał skorzystać z tej formy komunikacji to z doświadczenia wiemy, że jest sposób, aby wziąć udział w zajęciach on-line bez zakładania konta i postaramy się również udostępnić taką instrukcję na naszej stronie internetowej.
Bardzo Was przepraszamy, ale analizując zapewnienia rządu powinniśmy na podstawie ich własnych kryteriów znaleźć się w żółtej strefie co pozwoliłoby nam na regularne treningi, a ja dziś powinienem pisać Państwu relację z naszego obozu zimowego w Zakopanem. Niestety jest zupełnie inaczej więc cytując klasyka „gramy tak jak nam przeciwnik pozwala” choć osobiście jest mi bardzo przykro, że w tym przypadku traktuję pewne instytucje jako przeciwnika.
Od dziś bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku o godzinie 18.30 przed ekrany komputerów, telewizorów na treningowe spotkania z naszą kadrą w składzie:
4 stycznia (dziś) od 18.30 do 19.30 zajęcia prowadzi Sensei Monika Krzywicka (6 Dan AYF), a ja będę jej asystował. ?
5 stycznia zajęcia poprowadzą dla Was wspólnie Sensei Patryk Krzywicki (4 Dan AYF) oraz Sensei Wojciech Tyczka (1 Dan AYF).
6 stycznia zajęcia poprowadzą dla Was Sensei Gniewomir Samonczuk (4 Dan AYF) oraz Sensei Michał Gajda (4 Dan AYF)
7 stycznia zajęcia poprowadzą Sensei Michał Gajda (4 Dan AYF) oraz Sempai Wojciech Pytraczyk (1 Dan AYF)
8 stycznia zajęcia dla Was poprowadzą Sensei Krzysztof Eckert (2 Dan AYF) raz Sensei Agnieszka Eckert (1 Dan AYF)
Jeśli będziecie mieli ochotę oraz czas to w piątek, 8 stycznia o godzinie 20.00 serdecznie zapraszam na video czat ze mną i chętnie po raz kolejny odpowiem na Wasze pytania. Serdecznie Zapraszamy.
PŁATNOŚCI W STYCZNIU
Szanowni Państwo, będąc wdzięcznym za wsparcie poprzedniej wiosny podczas ostatniej kwarantanny jeszcze nie spłaciliśmy jednego długu. Ciężko mi jest Was prosić o kolejny, ponieważ nawet nie będziemy mieli jak Wam się zrewanżować za te wpłaty.
Z braku możliwości prowadzenia zajęć przed najbliższe 2 tygodnie my damy z siebie wszystko i nie pozostaje nam wybór jak zaprosić Was przed ekrany komputerów na treningi on-line. Zakładając, że nic się nie zmieni chcemy wrócić na matę od 18 stycznia br, a pamiętamy, że wiosną też miało to być tylko 2 tygodnie, a trwało od 12 marca do 25 maja. Jeśli to nie jest dla Państwa zbyt dużym problemem chciałbym poprosić Was o wpłatę składki za styczeń w normalnej wysokości.
Kochani, w miarę możliwości chcielibyśmy w tych sekcjach gdzie będziemy mogli odpracować przynajmniej część zajęć w jeden z weekendów przed egzaminami, ale trudno jest nam teraz podejmować jakiekolwiek decyzje ponieważ sami Państwo widzicie, że dzisiaj jest tak, a co będzie po feriach to nikt tego nie wie.
Gdyby ktokolwiek z Państwa miał problemy z płatnością to bardzo bym prosił o bezpośredni kontakt z instruktorem.
Ci z Państwa, którzy korzystają z voucherów to bardzo proszę, aby dalej z nich korzystali do pełnego wykorzystania nadpłaconych opłat wiosną zeszłego roku. Bardzo dziękujemy.
Szanowni Państwo, z ekonomicznego punktu widzenia takie „niewinne” 2 tygodnie, kiedy nie możemy działać ze względu na rządowe zakazy nie zwalnia nas jako Klub Sportowy, jako pracodawców, podmioty wynajmujące sale treningowe od różnego rodzaju opłat stałych takich jak między innymi zobowiązania ZUS, podatkowe, wynagrodzenia dla instruktorów lub czynsze sal takich sekcji jak Gliwice, Czeladź czy Zabrze, gdzie czynsz jest opłacany bez względu na to czy prowadzimy treningi czy też nie. Bardzo bym Was prosił po raz kolejny o zrozumienie.
EGZAMINY
Szanowni Państwo, ciężko jest nam teraz cokolwiek zaplanować, a dużym plusem jest to, że niemalże każda sekcja ma egzaminy w swoim gronie więc jest nam łatwiej dopasować terminy do aktualnej sytuacji. Na dziś terminy egzaminów dla dzieci nie ulegają zmianie, a egzaminy dla młodzieży oraz osób dorosłych przesuniemy o tydzień. Poczekajmy proszę w nadziei, że 18 stycznia uda nam się wrócić na matę.
OBÓZ LETNI
Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie prosić tych z Państwa, którzy zarezerwowali sobie miejsca, pobrali umowy i nam jeszcze ich nie dostarczyli bądź nie dokonali wpłaty zaliczki o jak najszybszą wpłatę i odesłanie mi skanu dokumentów na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kochani, musieliśmy odwołać obóz zimowy, gdzie 90 dzieci oraz młodzieży nie miało możliwości odetchnąć sobie świeżym powietrzem w związku z czym zdecydowana większość z nich automatycznie miała pierwszeństwo w rezerwacji miejsc na obozie letnim.
W związku z tym, że ciągle mam zapytania o wolne miejsca na lato nie wiem co tym rodzicom odpowiedzieć, ponieważ część z Państwa pobrała umowy, ale ich jeszcze nam nie dostarczyła bądź nie wpłynęła zaliczka co dla mnie jest potwierdzeniem udziału w naszym obozie. Chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy to spóźnialscy pomimo odebranej umowy nie doślą mi tych dokumentów lub wpłacą zaliczkę za miesiąc bądź jeszcze później, a ja będę zmuszony z powodu braku miejsc te pieniądze zwrócić i anulować rezerwację, na którą czekają inne osoby. Bardzo bym Państwa prosił o zrozumienie, ponieważ pomimo najszczerszych chęci nie mamy więcej miejsc w ośrodku i nic nie uda nam się w takiej sytuacji zrobić.
Bardzo proszę tych z Państwa, którzy nie dokonali jeszcze wpłaty zaliczki i nie dostarczyli nam umów obozowych, aby jak najszybciej to zrobili, ponieważ są osoby zdecydowane na wyjazd i jestem w kropce.
Bardzo Was przepraszamy, że nie jesteśmy w stanie zaproponować nic więcej w obecnej sytuacji. Dziękujemy, że jesteście z nami i miejmy nadzieję, że 18 stycznia znowu się zobaczymy na tatami.
Grzegorz Krzywicki

Facebook

Leave a comment

×

Log in